ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4126428
*
nr 412 6428
Spegel
1920-tal, höjd: 118
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 14:18:51
1
400 kr
14/5 02:04:33
2
450 kr
14/5 19:03:16
3
900 kr
15/5 01:10:57
4
800 kr
15/5 01:11:56
4
1.000 kr
15/5 10:00:37
3
1.000 kr
15/5 14:41:35
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 412 6428
Spegel
1920-tal, höjd: 118
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 14:18:51 | 1 | 400 kr |
14/5 02:04:33 | 2 | 450 kr |
14/5 19:03:16 | 3 | 900 kr |
15/5 01:10:57 | 4 | 800 kr |
15/5 01:11:56 | 4 | 1.000 kr |
15/5 10:00:37 | 3 | 1.000 kr |
15/5 14:41:35 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45